Prvý zápas florbalistom FPS Banská Bystrica nevyšiel podľa predstáv. Doma s Čadcou prehrali 4:13. Renomé si chceli napraviť v druhom ligovom vystúpení, keď v Badíne privítali hráčov z Rabče FBK Raptors.

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný. Družstvá sa už v minulosti pár krát stretli a boli z toho vyrovnané duely. Do úvodného tlaku sa dostali hostia z Oravy, ktorí mali početnú výhodu od 8. Minúty, no nevedeli sa presadiť a naopak z rýchleho protiútoku v oslabení otvoril skóre Krnáč šikovnou strelou nad brankárovu nohu. Čakalo sa, že domáci budú v menšej psychickej výhode, no o minútu bolo vyrovnané. Koniec prvej tretiny patril Raptorom, ktorí dokázali odskočiť na rozdiel troch gólov.

Taktiež ako na konci prvej, tak na začiatku druhej tretiny bol tím z Oravy nabudený na ďalšie góly a taktiež ich aj vsietil. Zaskočení Banskobystričania teda prehrávali už 1:9. Potom prišiel zlomový moment a domáci ako keby vstali zo záhrobia a na oplátku dali tri rýchle góly, ktoré ich hnali za ďalšími. Prišiel však nešťastný moment a odrazená lopta od brániaceho hráča sa dostala za chrbát domáceho brankára a tak sa druhá tretina skončila v pomere 5:10 pre hostí.

Do tretej tretiny vstúpili Bystričania s tým, že už nemôžu dostať gól a musia začať viac strieľať na brankára hostí. To sa od prvých sekúnd darilo a hneď prvé nahodenie a prvá strela na bránu skončila v bráne. Domáci sa burcovali a nakoniec dokázali v 52. minúte streliť gól, ktorý znamenal ich vedenie v zápase. Radosť dlho nevydržala a popri avizovanom vylúčení sa podarilo florbalistom z Oravy vyrovnať na konečných 11:11. Tento stav sa dokonca stretnutia nezmenil a mužstvá si odnášajú po jednom bode.

II. liga mužov – 2. kolo – Banská Bystrica

FPS Banská Bystrica vs. FBK RAptORs 11:11 (1:4, 4:6, 6:1)

Góly: 10. Krnáč, 28. Lehocký, 30. Siklenka (Gonda), 30. Trudič (Patráš), 33. Lehocký (Trudič), 41. Krnáč (Siklenka), 44. Joachím (Trudič), 49. Papáy (Krnáč), 50. Patráš (Kamas), 51. Lehocký, 52. Siklenka (Krnáč) – 11. Kvasňák, 19. Vnenčák (M.Adamčík), 19. M.Adamčík (Šangala), 20. Kušnierik, 22. Kvasňák, 23. M.Adamčík (Vnenčák), 24. Kušnierik (Zeman), 26. Kušnierik (Kvasňák), 28. Šangala (Vnenčák), 34. A.Adamčík, 55. M.Adamčík (Briš)

Zostava FPS Banská Bystrica: Čierny – Siklenka, Lakomčík, Trudič, Gonda, Lehocký, Kamas, Patráš, Pápay, Krnáč, Joachím, Dutka, Špiriak

Zostava FBK RAptORs: Kubasák- Kudjak, M.Adamčík, A.Adamčík, Hvoľka, Briš, Kvasňák, Šangala, Vnenčák, Ľ.Adamčík, Zeman, Talaga, Kušnierik, Oselský

Najbližšie čaká na florbalistov FPS Banská Bystrica derby súboj s FBK BCF Dukla Banská Bystrica. Duel sa odohrá v sobotu 7. októbra o 15.00 hod.