Na zlepšené výkony v posledných zápasoch chceli zverenci trénera Ľubomíra Faktora nadviazať aj v poslednom zápase jesennej časti druhej najvyššej futbalovej súťaže. S rezervou Trnavy sa ale na náročnom teréne hral nervózny zápas, v ktorom rozhodca Očenáš trestal každú chybu kartou.

FC Spartak Trnava B – FK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 47. Peševski, 61. Rejdovian (z 11. m). ŽK: 32. Bakuš, 40. Horník, 49. Mečiar, 60. Bortel, 87. Ujlaky – 7. Peševski, 40. Willwéber, 45. Nikolič. ČK: 64. Bortel po druhej ŽK. Zápas v Červeníku sledovalo 120 divákov.

Zostava FC Spartak Trnava B: Vahalík – Čarnota, Mečiar, Lošonský (37. D. Ujlaky), Jirka, Horník, Bortel, Bakuš, Mihálik (50. Pikulík), Habánek, Vojtuš (81. Slávik).

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Rejdovian (89. Zázrivec), Nikolič, Snitka, Kostadinov, Pančík, Vila (85. Gombala), Had, Peševski, Willwéber (81. Urgela), Savič.

FK Dukla - Spartak Trnava B futbal, 12.9.2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
V popredí Dejan Peševski.

Na rozmočenom trávniku štadióna v Červeníku si prvú šancu stretnutia vytvorili naši futbalisti a to poriadnu. Keď po jednom z centrov musel zasahovať Vahalík a následnú gólovú hlavičku na bránkovej čiare zastavil Čarnota. V dvanástej minúte dali o sebe vedieť aj domáci, proti nepresnej strele Jirku ale Boroš nemusel zakročiť. Hra nemala jasného favorita, prelievala sa z jednej strany na druhú, ale veľkých príležitostí bolo ako šafránu. V 25-tej minúte sa však jedna zrodila a vypracovali si ju červeno-bieli. Po rohovom kope sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Vila, no zblízka neuspel. Presne po polhodine hry si Savič poradil s Jirkom, následne odcentroval a Peševski namieril vysoko do nebies. V 33. minúte ho napodobnil Kostadinov, ale aspoň sa ukázalo, že Dukla bola aktívnejšia. Hostia vystrčili rožky o dve minúty, vtedy strieľal osamotený Bakuš, ale len do dobre postaveného gólmana Bystrice. O ďalšie minúty bol opäť mieril nepresne Kostadinov, ktorý sa prejavil trochu sebecky, pretože mohol hľadať voľných spoluhráčov. A tak sa šlo do šatní za bezgólového stavu, pričom Trnavčania si nevytvorili ani jednu veľkú šancu.

Úvod druhého polčasu ponúkol podobne ako v tom prvom polčase veľkú možnosť na otvorenie skóre pre vojakov. Po nedôraze domácej defenzívy sa k zakončeniu dostal Dejan Peševski a strelou zvnútra šestnástky poslal Bystricu do vedenia. Tá začala hrať na protiútoky, snažila sa strážiť si tesný náskok. Po hodine hry sa pískala v prospech zverencov Ľubomíra Faktora penalta a Jozef Rejdovian sa nepomýlil, poistil vedenie stále zlepšujúcej sa Dukly na 0:2. V 63. minúte zahralo do kariet našich hráčov vylúčenie Bortela po druhej žltej karte, navyše Spartakovci boli po celý čas bezzubí. Ich šance na zisk bodu sa znížili na minimum a v 68. minúte ich mohol pochovať definitívne Kostadinov, keby po akcii cez stred poľa mieril presnejšie. O chvíľu neskôr konečne prišla šanca hostí, konkrétne pokus Vojtuša narobil poriadne problémy Borošovi, ktorý neudržal loptu a našťastie pre neho stál v ofsajde Ujlaky, ktorý bol už pripravený k dorážke a zníženiu na 1:2. Dukla však nebola na lopte tak ako by sa patrilo pri početnej výhode, Trnava bola ale smerom dopredu neškodná. V 78. minúte zachránil čistý gól na 0:3 Horník, na druhej strane to skúšal aktívny Ujlaky, ale priestor troch žrdí netrafil. Záverečné minúty sa už len dohrávali a Dukla napokon pokojne dokráčala k ďalšiemu víťazstvu, prvému na ihrisku súpera.

Banskobystrickí futbalisti tak štyri kolá pred koncom základnej časti ďalej bojujú o priblíženie k šiestemu miestu, ktoré na jar zaručí postup do súbojov s najlepšími tímami druhej ligy tak zo západu ako aj východu krajiny.