V rámci 5. kola cestovali banskobystrické pumy do Bratislavy, kde ich čakal miestny BK Slovan. Hosťujúce hráčky chceli odčiniť posledné zaváhanie s Cassoviou, ktorej podľahli tesne o tri body.

BK Slovan Bratislava vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 71:62 (33:28)

Najviac bodov: Marcová 17, Talajková 14, Vargová 11 – Verlíková 17, Ozdincová 12, Jelenčíková 9

Pumy_Poprad-9Banskobystričanky cestovali do hlavného mesta so zámerom vyhrať, no presadiť sa im podarilo až v štvrtej minúte, kedy už svietilo na tabuli skóre 2:10 z ich pohľadu. Hosťujúce hráčky však zabrali a znížili trojbodovým pokusom a dvomi premenenými trestnými hodmi na 7:10. Slovan presnými zásahmi však opätovne zvýšil náskok na 13:17. Pumám sa ani v druhej štvrtine nepodarilo domáce hráčky zastaviť a rozdiel narástol na osem bodov. Bystričanky sa však vzchopili a znížili náskok, no kvôli zbytočným chybám odchádzali do šatne s päťbodovým mankom.

Basketbalistky Slovana nadviazali na výborný začiatok zápasu a dobrou obranou nedovolili pumám skórovať. Tie zaznamenali v tretej štvrtine dvanásť bodov, to však nestačilo na devätnásť bodov domácich. Bystričanky bojovali až do konca, čomu naznačoval aj stav v 38. minúte 63:58. Bratislavčanky však nepripustili drámu a ustrážili si tak domáce víťazstvo 71:62.

Povedala po zápase:

Michaela Ozdincová (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Pred zápasom sme si určili ciele, ktoré bolo potrebné splniť, aby sme boli úspešné. Nezachytili sme už úvod stretnutia, nedokázali sme ubrániť kľúčové hráčky súpera pod ich herný štandard. V obrane sme robili veľa chýb, o čom svedčí aj vysoký počet inkasovaných bodov. Musíme zapracovať na spolupráci, tak v obrane, ako aj v útoku a celkovo na hernom prejave družstva.“

Už túto sobotu 22. októbra privítajú pumy na domácej palubovke Piešťanské Čajky, ktoré sú zatiaľ v tomto ročníku bez prehry. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 18.00 hod.