Odčiniť piatkovú prehru s úradujúcim majstrom z Košíc mohli banskobystrickí hokejisti v nedeľňajšom súboji proti Nitre. Domáci fanúšikovia sa pri úvodnom predstavení baranov na vynovenom zimnom štadióne gólu v súperovej sieti nedočkali, preto sa očakávalo, že inauguračný gól zrekonštruovanej haly padne práve do nitrianskej bránky.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Nitra 7:3 (2:1, 4:2, 1:0)

Góly: 15. Zigo (Róth), 19. Hudec (Block, Bambúch), 21. Kytnár (Hudec, Block), 30. Kafka (Handlovský), 33. Handlovský (Bambúch), 36. Biro (Róth), 48. Handlovský (Preisinger, Kafka) – 1. Nádašdi (L. Novák), 23. J. Ručkay (H. Ručkay, M. Novák), 25. Tománek (L. Novák, Stümpel). Zápas sledovalo 1514 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Wiikman – Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro – Block, Kytnár, Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Zigo Róth – Bendík, Matoušek, Gašpar

Zostava HK Nitra: Lakosil – Nádašdi, Jass, Milo, Jeremenko, M. Novák, Bednár, – L. Novák, Stümpel, Tománek – H. Ručkay, Slovák, Mráz – J. Pupák, Štefanka, Ručkay – Bajtek, Lelkeš, Piačka

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 31.03.2014, Banska BystricaAko prvá sa však napla sieť za chrbtom domáceho brankára Wiikmana, a to už po dvadsiatich sekundách hry, keď ho po vyhratom úvodnom buly a následnej rýchlej akcii prekonal Nádašdi. Banskobystrickí hokejisti začali postupne získavať na ľade miernu prevahu, ktorá vyústila dvoch nebezpečných striel Jaborníka. Vyrovnať sa však podarilo až Zigovi v pätnástej minúte, po dobrej práci pred gólmanom hostí Lakosilom. Posledná päťminútovka úvodného dejstva bola poznamenaná viacerými vylúčeniami, keď na trestnú lavicu putovali postupne až traja nitriansky hokejisti. Presilovú hru po faule posledného z nich – Slováka, využili barani na strelenie vedúceho gólu, ktorého autorom bol dorážajúci Michal Hudec.

Domáci hokejisti zotrvali v početnej výhode aj v úvode prostrednej časti hry. Po necelých štyridsiatich sekundách sa k dorážke pred Lakosilom dostal Kytnár a domáca aréna tretíkrát radostne zaburácala. Odpoveď Nitranov ale bola bleskurýchla. V 23. minúte znížil na 2:3 Jakub Ručkay a o dve minúty neskôr potrestal nekoncentrovaných Banskobystričanov vyrovnávajúcim zásahom v presilovej hre kanonier Tománek. To však bol posledný svetlý moment corgoňov v druhej dvadsaťminútovke, pretože do jej záveru ovládli ľadovú plochu domáci hokejisti. V 30. minúte vyhnal Lakosila z nitrianskej bránky po presnej dorážke najproduktívnejší hráč domáceho mužstva Kafka a po ňom 34. minúte počas ďalšej početnej výhody tečoval Bambúchovu strelu za Valentov chrbát nechytateľne Handlovský. Silnú desaťminútovku domácich, ako aj skóre druhej tretiny, potom uzavrel šťastným zásahom na 6:3 Biro.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 31.03.2014, Banska BystricaV poslednom dejstve sa duel iba dohrával. Banskobystričania spočiatku pozorne bránili nadobudnutý náskok, pričom sa nevyvarovali faulov, ktoré však Nitrania nedokázali v presilových hrách potrestať. V 48. minúte preto udreli domáci zásluhou Handlovského, ktorý na dvakrát prekonal Valenta. Záverečná desaťminútovka sa niesla v znamení útočnej aktivity baranov, ktorí sa snažili vysoký náskok ešte vyšperkovať. Najprv Preisinger v dobre pozícii mieril vedľa, následne Zigovu a Bambúchovu strelu zneškodnil Valent. Aj preto sa skóre duelu do záverečnej sirény nezmenilo a Banská Bystrica v reparáte domácej premiéry pokrstila zrekonštruovaný štadión bohatou gólovou nádielkou a jednoznačným víťazstvom nad rivalom z Nitry.

V utorok 21. októbra privítajú barani opäť na domácom ľade hokejistov Dukly Trenčín. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.