Banskobystrickí florbalisti privítali na svojej palubovke v Badíne hráčov zo Žiliny. Hráči spod Dubňa boli jasným favoritom, keďže nastúpili aj s dvoma hráčmi s extraligy a tabuľkovo sa doťahujú na prvú priečku.

FPS Banská Bystrica vs. FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina „B“ 5:5 (1:2, 2:1, 2:2)

Zostava FPS Banská Bystrica: Čierny, Kubala- Majer „C“, Patráš, Trudič, Gonda, Miškuf, Kamas, Pardel

Zostava FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina „B“: Hazucha- Šimčisko, Malus, Štefanko „C“, Lietava, Ivan, Miške, Bartoš, Mikluš, Hrin

Zápas sa začal opatrne a oba tímy hrali dobre po taktickej stránke. V zadných radoch Banskej Bystrice fungovala obranná dvojica Miškuf – Trudič na čele s výborným brankárom Čiernym. Banskobystričania hrali umne a nepúšťali sebavedomých hráčov hostí do výraznejších šancí. Po takmer piatich minútach hry zabojoval v strede ihriska Miškuf, ktorý potiahol loptičku a z ľavej strany pekne trafil do protipohybu brankára hostí. O dve minúty nato hrali Žilinčania presilovku. Domáci výborne bránili, no štyri sekundy pred koncom trestu vyrovnal na 1:1 Šimčisko. V 14. minúte mali Bystričania svoju prvú presilovú hru. Po zlej rozohrávke v útočnom pásme a strate loptičky sa vyrojili dvaja Žilinčania do protiútoku a Miške nedal Čiernemu šancu.

Hráči spod Urpína v druhej tretine vyrovnali na 2:2 už po troch minútach hry, keď peknou strelou od takmer polky ihriska nedal brankárovi hostí šancu Trudič. Vyrovnaný zápas a stav trval do polky druhej tretiny, kde sa k odrazenej loptičke po nevydarenej strele dostal hráč hostí Lietava a doklepol loptičku do prázdnej bránky.Žilinčania ešte niekoľkokrát pohrozili a dvakrát dokonca nastrelili tyčku po nebezpečných strelách Miška. Hostia na pár minút zatlačili Bystričanov a tí mali čo robiť, aby sa udržali v hre. Tlak hostí ustáli a po veľkej chybe Žiliny, kde obranca rozohrával spoza vlastnej bránky, Patráš perfektne prečítal prihrávku a pokoril Hazuchu po tretíkrát.

Po 40 sekundách tretej časti sa trafil Malus a naklonil misky váh na stranu hostí. Vedenie netrvalo dlho a po necelej minúte už bolo vyrovnané. Gólovo sa presadil opäť Miškuf. Na obidvoch stranách nasledovali dobré šance na strelenie gólu. Žilinčania sa znova dostali do vedenia v desiatej minúte hry, keď svoj druhý gól v zápase dal Šimčisko. Zápas vyzeral ako na hojdačke. Vyrovnať sa domácim podarilo necelé dve minúty pred koncom. Miškuf perfektne potiahol loptičku z obranného pásma až za bránu hostí, kde našiel pred bránou slabo pokrytého Gondu a ten peknou strelou k ľavej tyčke vyrovnal na 5:5. V závere si to Bystričania ešte mierne skomplikovali, keď po faule si išiel oddýchnuť na trestnú lavicu Majer. Hráči FPS však zubami-nechtami udržali stav a po zaslúženej remíze si tak oba celky podelili po bode.