Futbalisti Banskej Bystrice vstúpili do bojov o záchranu víťazne, keď minulý týždeň doma zdolali rezervu bratislavského Slovana. V rámci druhého kola cestovali na pôdu tabuľkového suseda Svätého Jura, s ktorým sa pred mesiacom rozišli nerozhodne 1:1.

ŠK Svätý Jur vs. FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 17. Slančík. ŽK: Bumbera – Cvik. ČK: 37. Cvik po druhej ŽK. Zápas sledovalo vo Svätom Jure 220 divákov.

Zostava ŠK Svätý Jur: Švábek – Benes (43. Šimoník), Doležaj, Mihálik, Hulák, Spodniak, Gašparovič, Vika, Sabo (75. Ulrich), Rodrigues (62. Popara), Bumbera

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Brać– D. Daniel, Cvik, Snitka, Ungar – Rejdovian, Ďanovský (80. Vila), Savić, Fuják (89. Szczepaniak) – Starší, Slančík (70. Šmehyl)

Gól Fabiána Slančíka zo 17. minúty zabezpečil Dukle všetky body

Súboj dvoch tabuľkových susedov zo stredných vôd začali lepšie hostia. V 17. minúte navrátilec Fabián Slančík zužitkoval výbornú prihrávku a z vnútra šestnástky nedal domácemu brankárovi Švábkovi šancu. Obraz hry pripomínal skôr medzi šestnástkový futbal a prítomní diváci veľa šancí nevideli. Z letargie ich prebrala až situácia z 37. minúty. Banskobystrický obranca Cvik po faule inkasoval druhú žltú kartu a musel predčasne odísť pod sprchy.

Druhá štyridsaťpätminútovka sa niesla v znamení domáceho tlaku. Vyložené šance ale neprichádzali. Najväčšie možnosti mal Svätý Jur po rohových kopoch, avšak hosťujúca obrana na čele s brankárom Braćom odolávala. Na druhej strany sa Dukla drala do rýchlych protiútokov, z ktorých mohla pridať ďalší gól. Najbližšie bol k nemu Matej Starší, po ktorého strele zvonilo brvno. Napriek domácej útočnej snahe či nebezpečných protiútokoch Banskej Bystrice sa už prítomní diváci gólu nedočkali. Vojaci tak zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení v skupine o záchranu, tentokrát porazili Svätý Jur 1:0.

Najbližšie sa zverenci trénera Tótha predstavia v piatok 14. apríla, keď na domácom trávniku privítajú Spartak Trnava B. Úvodný výkop je naplánovaný na 16.00 hod.

Povedali po zápase (zdroj fb Dukla):

Dušan Tóth (tréner B. Bystrice): „Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním, držali sme loptu, súpera sme do ničoho nepustili. Zápas ovplyvnilo vylúčenie Cvika, no potom sme dobre bránili, bolo to viac o bojovnosti, ale nechýbala ani herná kvalita na oboch stranách. V skupine o záchranu máme síce druhé víťazstvo, ale nik neuvažuje nad tým, či zostaneme v druhej lige. Všetko je na nás. Chceme vybojovať osem víťazstiev a až potom sa pozrieme na tabuľku.“

Fabián Slančík (hráč B. Bystrice, autor gólu): „Myslím si, že sme začali dobre. Domáci iba nakopávali lopty, my sme sa snažili hrať po zemi a dobre sme behali a po dobrej prihrávke som dokázal vsietiť úvodný gól zápasu. V prvom polčase sme však mali ďalšie dve – tri dobré šance. V druhom sme ukázali iba náznaky gólových príležitostí, pretože kvôli vylúčeniu Dana Cvika sme sa viac sústredili na obranu, dôležité bolo, že sme neinkasovali gól a napokon vyhrali.“